neljapäev, 4. november 2010

Uus blogi

,tegelikult vana blogi uues kuues. Olen paar aastat Isetegijas käsitöö teemalist blogi pidanud, kuid otsustasin kolida. Piltide lisamine bloggerisse on palju lihtsam, tausta muutmine on kergem ja siia võin ma postitusi teha kõige kohta, mitte ainult käsitööst.

Mulle meeldib eelkõige kududa ja heegeldada, kuid viimasel ajal on mind hakanud tõmbama lapimajanduse poole. Käsitöö avastasin umbes kolm aastat tagasi, kuigi heegeldanud olen ma juba 7 aastatsest peale. Kudumine oli problemaatilisem. Ema mul käsitööga ei tegele, kuid selle eest oskab vanaema , kellega me aastaid koos elasime, kududda, heegeldada, tikkida, õmmelda ja ei tea mida kõike tema nooruses veel ei tehtud. Tädid oskavad samuti kududa ja õmmelda ja viimasel ajal on ka õde kalanud heegeldama ja tikkima. Kokkuvõttes lausa käsitööliste suguvõsa, ei ega nii tösiselt keegi sellega ei tegele, ikka tasapisi.
Järg kadus käest... ahjaa , kudumisega olin senini kokku puutunud vaid koolis. Kudusime vist 10 klassis sokki, mis oli mul nii kõvasti kootud et ei veninud kuhugi poole. Mõned aastad peale kooli lõppu harutasin selle pooliku soki üles, kudusin uuesti, seekord õrnemalt ja sokikanna sain ka vanaema kõrvalt selgeks.
Tegelikult mulle kellegi juhendamisega kududa ei meeldi, uurin ise raamatutest, netist, kuidas miski käib.
Kell tiksub juba kesköö poole , pilte oma töödest ei hakka täna enam lisama, jätan selle homseks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kaks tekki ristseteks