laupäev, 12. november 2011

Novita Puro , baretid ja lõngad....

Avastasin hiljuti Novita puro lõngad kaupluset riiulilt, ei teadnudgi et meie kandis ka seda lõnga saada on. Tegelikult oli kavas heegeldada endale barett Novita Silmust , aga see lõng tundus minu jaoks liiga kirju. Heegeldatud barett ja kootud randmesoojendajad endale. Viimase muster on siin http://www.ravelry.com/patterns/library/camp-out-fingerless-mitts.
Üks barett valmis tellmisustööna, sall sai ka saalomoni sõlmes juurde heegeldatud. Pilt sallist ei ole, kuna ma aeglane fotograaf.

Baretti muster http://www.ravelry.com/patterns/library/grace-lace-beret Raverlys.
Lõnga kulus salli ja bareti peale täpselt 3 tokki Rozetti First Classi (50/50 merino/polüakrüüli)
Minu soki kudumine sai hoo sisse alles novembris, valmis said sokid õelastele ja oma poisile. Lõngaks Novita Kukkaketo ja Regia sokilõng.
Nüüd lõngajuttu ka väheke, november oli rahakotile laastav, kuna meie kandis lõngapoode ei ole, siis enamuse lõngadest tuleb tellida. Mustrimaailma lõngahoolikud rääkisid Aleviki lõngadest ja mina pidin kohe sealt midagi tellima. Selle netipoe avastasin juba suvel, kuid suutsin end seni tagasi hoida....


Minu nõrkusehetk, 3 tokki lõnga Alevig Oü-st, katseks, mis lõngaga tegu... Lõhekarve merino on niiiiii pehme, loomulikult kavatsen ma ka tulevikus sealt lõnga tellida. Vasakpoolne lõng on puuvilla-merino segu, valge-lillakas ja pehme , oi kui pehme. Parempoolne on puuvilla-siidi segu, tundub selline tugevam niit, ei tea kuidas sellest sall välja tuleb.Võtsin täna oma lõngade revideerimise ette, eraldasin akrüüllõngad teistest, ei teagi mis nendega teha. Viimasel ajal neid ei kasuta, seisavad niisama....Järjekordne nõrkusehetk......Tavaliselt ma Maximast lõnga ei osta, seal enamus lõnga akrüüli või selle segu. Vale puha, seekord avastasin Alvita Pukase, mida oligi kavas tellida ja Nako Elegant, ultrapehme meriinolõng, mille sildil on kirjas 100% superwash merino.

___________________________________________________


p.s Lõngamaanias on novemvrikuus soodushind Drops Laceil ja Rowan Fine Lacel, viimase lõnga sain juba kätte , 2 tokki on veel tulemas....

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kaks tekki ristseteks